1. HABERLER

  2. KARİYER/ATAMA

  3. LUKOIL’e yeni CEO: Arash Repac

LUKOIL’e yeni CEO: Arash Repac

Rus sermayeli akaryakıt dağıtım şirketi Lukoil Türkiye CEO’luğu görevine Arash Repac getirildi. 

LUKOIL’e yeni CEO: Arash Repac

Enerji Günlüğü - Rus sermayeli akaryakıt dağıtım şirketi Lukoil Türkiye CEO’luğu görevine Arash Repac getirildi. 

Akaryakıt dağıtım markalarından Rus Sermayeli LUKOIL Türkiye’nin CEO’su değişti. Alexander Terletskiy CEO’luk koltuğunu 1 Temmuz 2016 tarihi itibariyle Arash Repac’a bırakacak. LUKOIL Türkiye’nin yeni CEO’su Repac, son beş yıldır LUKOIL Türkiye’nin perakende satışlardan sorumlu genel müdür yardımcılığı görevini yürütüyor. 

Daha önce LUKOIL’in Moskova’daki merkezinde iki yıl kadar görev yapan Arash Repac’ın Türkiye kariyeri Temsa ile başlamıştı. Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi mezun olan Repac, evli ve biri Türkiye doğumlu iki çocuk babası.

PETROLDE YÜZDE 2 PAYI VAR

LUKOIL, dünya petrol üretiminin yüzde 2’ni gerçekleştiren ve kanıtlanmış rezervlerinin yüzde 1’ni elinde bulunduran dünyanın en büyük özel petrol ve gaz şirketlerinden biri. Lukoil Grubu’nun ana faaliyetleri petrol ve gaz arama ve üretim faaliyetleri, petrol ve petrokimya ürünleri, elektriğin üretimi ve satışı olarak sıralanıyor. 

26 ÜLKEDE 5500 İSTASYON

Dünya çapında 40’tan fazla ülkede de faaliyet gösteren LUKOIL’in Rusya, Doğu ve Batı Avrupa ülkelerinde rafineri ve petrokimya tesisleri bulunuyor. 2015 sonu itibariyle Lukoil’ın perakende satış ağı Rusya’nın yanısıra yanı sıra Avrupa, Asya ve Kuzey Amerika'da 20 ülkeyi kapsıyor. 

Şirketin, 26 ülkede, “Lukoil” markası altında faaliyet gösteren 5500’ün üzerinde benzin istasyonu var. Lukoil ayrıca, 14 ülkede kendi ürünü olan ‘EKTO’ yakıtının pazarlamasını da gerçekleştiriyor.

TÜRKİYE’DE İKİ MARKA

LUKOIL Türkiye ise 600 istasyonluk bir dağıtım ağına ve yıllık 600 bin metreküplük perakende satış hacmine sahip. LUKOIL, perakendede rekabet ettiği markalara toptan pazarda ayrıca ikmal yaparak, Türkiye pazarı akaryakıt tüketiminin önemlice bir bölümünü karşılıyor. LUKOIL Türkiye, Lukoil ve Aypet markalarına sahip.

Etiketler : , , , ,
Önceki ve Sonraki Haberler