1. HABERLER

  2. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

  3. Ödemiş elektriğini çöpten çıkartacak

Ödemiş elektriğini çöpten çıkartacak

Enerji Günlüğü - Ödemiş Belediyesi, çöplerin ayrıştırılarak 2 MW gücünde elektrik enerjisi elde edileceğiEntegre Katı Atık Yönetimi ve Biyogaz...

Ödemiş elektriğini çöpten çıkartacak

Enerji Günlüğü - Ödemiş Belediyesi, çöplerin ayrıştırılarak 2 MW gücünde elektrik enerjisi elde edileceğiEntegre Katı Atık Yönetimi ve Biyogaz Tesislerinin yapımı için Biosun Ödemiş Firması’yla sözleşme imzaladı.

İHA’nın haberine göre, Türkiye’nin en kapsamlı çevre projesini gerçekleştirecek olan Ödemiş Belediyesi, çöplerin ayrıştırılarak 2 MW gücünde elektrik enerjisi elde edeceği Entegre Katı Atık Yönetimi ve Biyogaz Tesisleri’nin yapımı için yüklenici firma Biosun Ödemiş ile sözleşme imzaladı.

Ödemiş Belediyesi imtiyaz usulü ile ihalesini yaptığı proje üzerinde üç yıldır araştırmalar ve çalışmalar yapıyordu.İhale sonucunun İçişleri Bakanlığı tarafından onaylamasından sonra Ödemiş Belediyesi ile yüklenici firma Biosun Ödemiş ile imzalar atıldı.

ÖDEMİŞ HEM VAHŞİ ÇÖP DEPOLAMASINDAN KURTULACAK HEM ELEKTRİK ELDE EDECEK

Çevre projelerine büyük özen gösteren Ödemiş Belediye Başkanı Bekir Keskin ile firma yetkilisi Hakan Altan arasında imzalanan sözleşme ile Ödemiş hem elektrik elde edecek, hem de yakında vahşi çöp depolamasından kurtulacak.

Ödemiş Belediye Başkanı Bekir Keskin; “Çevre ve çevre teknolojileri açısından Avrupa düzeyinde bir projeyi hayata geçiriyoruz. Bu projeyi dışarıdan hiçbir teknik destek almadan belediyemiz personeliyle hazırladık. Ödemiş ve çevresi için çok önemli bir çevre projesi. Bu proje, Ödemiş Belediyesi çalışanlarının başarısıdır” dedi.

Biosun Ödemiş firması yetkilisi Hakan Alkan ise tesislerin en kısa sürede yapılarak hizmete sunulacağını belirtti. Ödemiş Atıksu Arıtma Tesisleri’nin güneyinde 50 bin metrekare alanda kurulacak Entegre Katı Atık Yönetimi ve Biyogaz Tesisleri’nin temel atma töreni Aralık ayı içinde gerçekleştirilecek.

Önceki ve Sonraki Haberler