1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. OEDAŞ’tan cinsiyet eşitsizliğini kaldıracak adım

OEDAŞ’tan cinsiyet eşitsizliğini kaldıracak adım

Osmangazi EDAŞ, kadınların ekonomik yaşamın içinde artarak yer alabilmelerini sağlamak amacıyla çalışmalar gerçekleştiren, Kadının Güçlenmesi Prensipleri (WEPs) girişiminin imzacısı oldu.

OEDAŞ’tan cinsiyet eşitsizliğini kaldıracak adım

Enerji Günlüğü - Osmangazi EDAŞ, kadınların ekonomik yaşamın içinde artarak yer alabilmelerini sağlamak amacıyla çalışmalar gerçekleştiren, Kadının Güçlenmesi Prensipleri (WEPs) girişiminin imzacısı oldu.

Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak illerinin elektrik dağıtım hizmetini sağlayan Osmangazi Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (OEDAŞ), sürdürülebilirlik odaklı değişim ve dönüşüm hareketinin en önemli halkalarından biri olan “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” programı kapsamında çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Osmangazi EDAŞ, UN Women ve UN Global Compact ortak inisiyatifi olan, toplumsal cinsiyet eşitliğinin ve kadınların işyerinde ve toplumda güçlendirilmesinin nasıl teşvik edileceği konusunda rehberlik sunan bir dizi prensipten oluşan WEPs’e imza attı.

Osmangazi EDAŞ, enerji sektöründe çalışan kadınları güçlendirecek politikaları oluşturmak ve iş uygulamaları geliştirmek üzere WEPs’i kılavuz alarak ilerleyecek. Osmangazi EDAŞ’ın imzaladığı 7 prensip ise şöyle;

Toplumsal cinsiyet eşitliği için üst düzey ku­rumsal liderlik sağlanması

Tüm kadın ve erkeklere iş yaşamında adil dav­ranılması, insan haklarına ve ayrım yapmama ilkesine saygı gösterilmesi; bu ilkelerin destek­lenmesi

Tüm kadın ve erkek çalışanların sağlık, güven­lik ve refahının sağlanması

Kadınların eğitim, kurs ve profesyonel gelişim olanaklarının desteklenmesi

Kadınların güçlenmesi için girişimci gelişimi, tedarik zinciri ve pazarlama yöntemlerinin uygulanması

Toplumsal girişimler ve savunuculuk çalışmala­rıyla eşitliğin teşvik edilmesi

Toplumsal cinsiyet eşitliğine ilişkin elde edilen başarıların değerlendirilmesi ve halka açık raporlanması.

Önceki ve Sonraki Haberler