1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Porsche Türkiye’de EV şarj istasyon sayısını arttıracak

Porsche Türkiye’de EV şarj istasyon sayısını arttıracak

Alman spor otomobil üreticisi  Porsche, yıl sonuna kadar Türkiye’de şarj istasyonu sayısını 190 adede çıkarmayı hedefliyor.

Porsche Türkiye’de EV şarj istasyon sayısını arttıracak

Enerji Günlüğü - Alman spor otomobil üreticisi  Porsche, yıl sonuna kadar Türkiye’de şarj istasyonu sayısını 190 adede çıkarmayı hedefliyor.

Geçtiğimiz yıl tamamen elektrikli ilk spor otomobil modeli Taycan'ı Türkiye'de piyasaya süren Alman spor otomobil üreticisi  Porsche, elektrikli otomobiller için alt yapı yatırımlarını arttıracak. Bugüne kadar ülke genelinde 7.8 milyon TL'lik yatırımla 100 adet şarj istasyonunun kurulumunu gerçekleştiren Porsche Türkiye, yıl sonuna kadar yatırım miktarını 10 milyon TL'ye şarj istasyonu sayısını ise 190 adede çıkarmayı hedefliyor. 

BATARYA ONARIM MERKEZİ AÇACAK

Porsche Pazarlama Müdürü Selim Eskinazi, Porsche’nin Türkiye'de bir şarj ağına sahip olan ilk otomobil markası ve en büyük 4'üncü şarj operatörü olduğunu söyledi. Türkiye'nin ilk batarya onarım merkezini açacaklarını kaydeden Eskinazi, "Tüm bayilerimizde Porsche Taycan satış sonrası hizmeti verebilmek için, Doğuş Oto Kartal'da kurulacak ve başta Türkiye, Porsche Doğu Avrupa gibi birçok ülkeye servis sunacak olan Türkiye'nin ilk batarya onarım merkezinin açılışı kapsamında eğitim yatırımlarını 2020 yılında tamamladık. 2021 yılında Doğuş Oto Kartal yanında bir diğer Porsche merkezine daha batarya onarım merkezi kurmak adına yatırım süreçlerine devam edeceğiz" diye konuştu.

 

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler