1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. RÜZGAR

  4. Ruzen Elektrik 30 MW’lık Karamürsel RES kuracak

Ruzen Elektrik 30 MW’lık Karamürsel RES kuracak

Ruzen Elektrik, Kocaeli ve Bursa il sınırları içinde 30 MW kapasiteli Karamürsel Rüzgar Enerjisi Santrali (RES) kurup işletecek. 

Ruzen Elektrik 30 MW’lık Karamürsel RES kuracak

Enerji Günlüğü - Ruzen Elektrik, Kocaeli ve Bursa il sınırları içinde 30 MW kapasiteli Karamürsel Rüzgar Enerjisi Santrali (RES) kurup işletecek. 

Demirer Holding şirketlerinden Ruzen Elektrik Üretim ve Tic. Ltd. Şti. tarafından Kocaeli İli, Karamürsel ve Gölcük İlçeleri ve Bursa İli, İznik İlçesi sınırları içerisinde “Karamürsel Rüzgâr Enerji Santrali (30 MWm/30 MWe)” projesinin hayata geçirilmesi planlanıyor. Şirket 2017 yılında önlisans aldığı projesinde yer değişikliğine gitmişti.

75 milyon lira değerindeki proje kapsamında her biri 2,5 MW kurulu güce sahip 12 adet Nordex N-100 (2500 kW) türbin modeli kullanılacak. Santralin yıllık yaklaşık 105.000.000 kWh elektrik enerjisi üretmesi öngörülüyor. Üretilen elektrik enerjisi yeni yapılacak 2 km’lik girdi-çıktı bağlantısı aracılığı ile 154 kV Yalova Aksa Trafo Merkezi-Arslanbey Trafo Merkezi Enerji İletim Hattı üzerinden ulusal şebekeye aktarılacak.

Enerji Günlüğü 

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler