1. HABERLER

  2. KARİYER/ATAMA

  3. Sanko Enerji CEO’luğuna Ziya Erdem atandı

Sanko Enerji CEO’luğuna Ziya Erdem atandı

Sanko Enerji CEO’luğuna Ziya Erdem atandı. Ziya Erdem aynı zamanda Sanko Enerji Yönetim Kurulu Üyeliğine de getirildi.

Sanko Enerji CEO’luğuna Ziya Erdem atandı

Enerji Günlüğü - Sanko Enerji CEO’luğu ve Yönetim Kurulu Üyeliği’ne daha önce Enerjisa Enerji AŞ CEO'luğunü yürüten Ziya Erdem getirildi.

Sanko Holding, Sabancı Grubu’ndan yönetici transfer etti. Daha önce Enerjisa Enerji AŞ CEO’luğu görevinde bulunan Ziya Erdem Sanko Enerji CEO’luğu ve Yönetim Kurulu Üyeliği’ne atandı. Sanko Enerji’nin önümüzdeki dönem faaliyetlerini yönetecek olan Ziya Erdem, 2010-2017 yılları arasında Ericsson Türkiye Başkanı ve Ericsson Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesi Başkan Yardımcısı olarak görev aldı. Erdem geçmişte bilgi ve iletişim teknolojileri ile dijital dönüşüm konularında danışmanlık hizmeti de verdi.

Çalışma hayatına 1988 yılında Pabalk Şirketler Grubu’nda Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcısı olarak başlayan Erdem Erdem, daha sonra sırasıyla Mansan Mantar Gıda Sanayi, TicaretNet, Türk Nokta Net, Sabancı Telekomünikasyon ve İnterkom Telekomünikasyon gibi şirketlerde üst düzey yöneticilik yaptı.

Ziya Erdem 1984 yılında U.S. International University San Diego İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra, 1986 yılında U.S. National University San Diego’da aynı bölüm üzerine yüksek lisans yaptı. Son olarak 2012 yılında Columbia Üniversitesi’nde Üst Düzey Yönetim Programını tamamlayan 1963 doğumlu Erdem, evli ve bir çocuk babası.

SANKO ENERJİ’NİN KURULU GÜCÜ 725 MW

Sanko Enerji; altı hidroelektrik, iki rüzgâr enerjisi ve üç jeotermal enerji santraline yaptığı 1,5 milyar dolar yatırımla, toplam kurulu gücü 725 MW’lık kapasitesiyle yenilenebilir kaynaklardan toplam 2,7 milyar kWh enerji üretiyor. Şirket, halihazırda devam eden 200 milyon dolarlık ilave yatırımla kapasitesini 900 MW’a çıkararak yılda 3,4 milyar kWh elektrik üretmeyi hedefliyor.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler