1. HABERLER

  2. ELEKTRİKLİ ARAÇLAR

  3. Visa'lılar, Eşarj'da 'tek tıkla' ödeme yapacak

Visa'lılar, Eşarj'da 'tek tıkla' ödeme yapacak

Enerjisa’nın şarj istasyonu şirketi Eşarj’ın halka açık tüm istasyonlarında ödemeler Visa’nın altyapısı vasıtasıyla yapılacak.

Visa'lılar, Eşarj'da 'tek tıkla' ödeme yapacak

Enerji Günlüğü - Eşarj elektrikli araç şarj istasyonlarında Visa’nın kart saklama altyapısı Visa Tek Tıkla Öde kullanılacak.

Enerjisa Enerji’nin yüzde 94 oranında çoğunluk hisselerine sahip olduğu şarj istasyonu şirketi Şarj, Türkiye’de elektrikli araç kullanımının yaygınlaşması ve hızlı şarj istasyonu yatırımını teşvik etmek amacıyla Visa ile iş birliği yaptı. Eşarj’ın dijital ödemelerde Visa ile gerçekleştirdiği iş birliğiyle birlikte, elektrikli araç kullanıcıları halka açık olan tüm Eşarj istasyonlarında banka, kredi veya ön ödemeli kartlarıyla ödeme yapabilecek.

İş birliğinin bir sonraki aşamasında ise, E-şarj uygulamasına sahip olmayanların da elektrikli araçların şarjı için, temassız özellikli banka, kredi ve ön ödemeli kartlarıyla ödeme yapabilmesi planlanıyor. Ödeme kolaylığının ardından, şarj işlem sayılarında da artış yaşanması bekleniyor.

Elektrikli araçlara ve şarj istasyonlarına olan ilginin gün geçtikte arttığını belirten Eşarj Yönetim Kurulu Başkanı ve Enerjisa Enerji CEO’su Murat Pınar, “E-mobilite, ülkemizde ve tüm dünyada büyük bir hızla yaygınlaşıyor. Bu doğrultuda ekosistemi geliştirmek ve müşteri deneyimini iyileştirmek en büyük önceliğimiz. Bunu yaparken paydaşlarımızın katkıları ise çok kıymetli. Sektörünün önde gelenlerinden Visa ile gerçekleştirdiğimiz bu iş birliğiyle elektrikli araç şarj istasyonu değer zincirinin her halkasını güçlendirmeye devam ediyoruz” dedi.

GÜNEY AVRUPA BÖLGESİNDE BİR İLK

Geçtiğimiz iki yılda tüketicilerin günlük hayatta dijital ödemelere olan talebin arttığını belirten Visa Güney Avrupa Üye İşyeri ve Kart Kabul Başkanı Celal Cündoğdu ise “Eşarj ile kurduğumuz verimli iş birliği ile Visa’nın Tek Tıkla Öde altyapısı Eşarj ağına ve mobil uygulamasına entegre edildi. Bu sayede, Güney Avrupa bölgemizde bir ilk olarak hayata geçen bu uygulamayla Eşarj istasyonlarında kullanıcılara hızlı, kesintisiz ve güvenli bir dijital ödeme deneyimi sunmaktan ötürü mutluyuz” diye konuştu.

İlgili Haberler