1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. RÜZGAR

  4. Akfen, Zorlu’nun Sarıtepe - Demirciler RES’ini satın aldı

Akfen, Zorlu’nun Sarıtepe - Demirciler RES’ini satın aldı

Akfen Yenilenebilir Enerji, Zorlu Enerji’nin Osmaniye’deki 80 MW’lık Sarıtepe - Demirciler RES projesi hisselerini satın aldı.

Akfen, Zorlu’nun Sarıtepe - Demirciler RES’ini satın aldı

Enerji Günlüğü - Akfen Yenilenebilir Enerji, Zorlu Enerji’nin Osmaniye’deki 80 MW’lık Sarıtepe - Demirciler RES projesi hisselerini satın aldı.

Akfen Yenilenebilir Enerji, Osmaniye’de yer alan ve Zorlu Rüzgâr Enerjisi Elektrik Üretimi A.Ş. tarafından işletilen 80 MW kurulu güce sahip Sarıtepe - Demirciler RES projesi için hisse alım anlaşması imzaladı. Anlaşmayla birlikte Akfen Yenilenebilir Enerji’nin portföyü 712 MW’a ulaşıyor. Şirket, 2020 yılına kadar tamamı yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarından 1000 MW’lık enerji üretim santrali portföyüne ulaşmayı hedefliyor. 

1000 MW’A DOĞRU EMİN ADIMLARLA YÜRÜYORUZ

Sarıtepe - Demirciler RES projesinin hisse alımını değerlendiren Akfen Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Kayrıl Karabeyoğlu, şirket olarak hidro, rüzgar ve güneşte yerli ve yenilenebilir enerji üretim alanında dengeli bir portföy oluşturmaya devam ettiklerini kaydetti.

Karabeyoğlu, “Gerek kendi santrallerimizi inşa ederek, gerekse yeni alımlar yaparak 1000 MW güce ulaşma hedefine emin adımlarla ilerliyoruz. Bundan sonraki süreçte de yenilenebilir enerji alanında satın almalar ve kendi tesislerimize ek kapasite kurulumlarına devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

PORTFÖYÜNDEKİ KURULU GÜCÜ 712 MW’A ULAŞIYOR

Akfen Holding, temellerini 2007 yılında attığı Akfen Yenilenebilir Enerji A.Ş. bünyesinde tamamı yerli ve yenilenebilir kaynaklardan oluşan, sürdürülebilir enerjiye yatırım yapan bir yenilenebilir enerji platformu ile yoluna devam ediyor. Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ve Uluslararası Finans Kurumu (IFC) 12 Temmuz 2016 tarihinde Akfen Yenilenebilir Enerji’ye ortak oldu.

 

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler