1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. EPDK’dan sektörel derneklere virüsle mücadeleye destek daveti

EPDK’dan sektörel derneklere virüsle mücadeleye destek daveti

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz üç maaşını virüsle mücadeleye bağışladı ve sektörel dernekleri de desteğe davet etti.

EPDK’dan sektörel derneklere virüsle mücadeleye destek daveti

Enerji Günlüğü - EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz üç maaşını virüsle mücadeleye bağışladı ve sektörel dernekleri de desteğe davet etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” diyerek başlatılan Milli Danışma Kampanyası’na Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan tam destek geldi. Kampanyanın kamuoyuna duyurulmasının hemen ardından EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz üç aylık, Kurul Üyeleri de birer aylık maaşlarını bağışladıklarını açıklayarak kampanyaya katkı verdi. 

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu bünyesinde görev yapan personelin kampanyaya katılımının teşvik edilmesi için gerekli çalışma da başlatıldı. EPDK personeli kampanya çerçevesinde açıklanan banka hesaplarına bağış yapabileceği gibi, verecekleri izin ile maaşlarından diledikleri miktarı EPDK aracılığı ile yine kampanya bünyesinde açıklanan banka hesaplarına aktarabilecek. 

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz konuya ilişkin açıklamasında, “Gün dayanışma, gün birlik olma günüdür… Ülkemizin içinde bulunduğu bu günlerde herkesi imkanları ölçüsünde Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası’na destek vermeye davet ediyorum. Kurumumuz bünyesinde çalışmalara başladık… Özellikle sektörümüzden de bu konuda üzerini düşeni yapmasını bekliyoruz” dedi.  

Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler